Hisense : عرضه تلویزیون‌های حاوی نقاط کوانتومی در سال 2019

نقاط کوانتومی کاربردهای وسیعی در صنعت تولید نمایشگر دارند. این مواد می‌‌توانند کارایی نمایشگرها، کیفیت رنگ، مصرف انرژی و خلوص رنگ را بهبود دهند. هر چند در حال حاضر تعداد اندکی از این نوع تلویزیون‌ها در بازار وجود دارد و بازار این حوزه هنوز در مراحل اولیه رشد خود است، اما به نظر می‌رسد طی چند سال آینده رشد قابل ملاحظه‌ای را در این بازار شاهد باشیم.
لیو هونگسین از مدیران گروه هایسنس می‌گوید: «سال 2017 برای توسعه تلویزیون‌ها سال ویژه‌ای است. تولیدکنندگان در سراسر جهان در مسیر توسعه فنی قرار دارند و توسعه کسب و کار آنها به نقطه متفاوتی می‌رسد.»
این شرکت تلویزیون Dual Color 4K Laser Cast خود را در نمایشگاه CES 2017 عرضه کرد. این محصول از سطح رنگ بسیار بالایی برخوردار است و روشنایی آن به 360 nit می‌رسد که قابل مقایسه با تلویزیون‌های LCD با کیفیت بالا در بازار است. وسعت رنگ در این تلویزیون‌ها 110 درصد NTSC و بسیار بهتر از تلویزیون‌های ‌نرمال است که نرخ وسعت رنگ آنها 72 درصد NTSC است. با توجه به هزینه و قیمت، این تلویزیون‌ها قابل رقابت با LCDهای بزرگ در بازار هستند.
در کنار این فناوری، هایسنس روی تلویزیون‌های QLED نیز تمرکز دارد که در آنها از نقاط کوانتومی استفاده شده است. این نانومواد موجب می‌شوند تا این تلویزیون‌ها محدوده رنگ دینامیکی بالایی (HDR) پیدا کنند و استاندارد پرمیم UltraHD جدیدب به دست آید. این نقاط کوانتومی بخش مهمی از نسل جدید تلویزیون‌ها خواهند بود.
هونگسین معتقد است که نقاط کوانتومی نقش بسیار مهمی در بهبود کیفیت رنگ در تلویزیون‌های LED ایفا خواهند کرد و پیک روشنایی آنها به بیشترین مقدار خواهد رسید. همچنین این نقاط موجب دقت رنگ بالا، کاهش هزینه و عملکرد پایدارتر خواهند شد. شرکت هایسنس اعلام کرده که نسل جدید نمایشگرهای نقاط کوانتومی آنها در سال 2019 به صورت رسمی عرضه می‌شود و بعد از آن اقدام به ارائه QLEDهای با کیفیت بالاتر خواهد کرد.
براساس گزارشی که اخیراً توسط کیریدنس ریسرچ منتشر شده بازار نمایشگرهای حاوی نقاط کوانتومی تا سال 2022 به رقم 3.82 میلیارد دلار می‌رسد.

منبع : فناوری نانو
تاریخ ایجاد: شنبه 9 ارديبهشت 1396
تاریخ انتشار: 
تعداد بازدید: 1477تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:1,477
کاربران حاضر:1398